Ochrona Counter-Strike 1.6 przed reklamą i spamem z serwerów

Czy po uruchomieniu gry automatycznie ładuje Ci się jakiś nieznany serwer?
Czy w Twojej grze masz jakieś zagraniczne serwery w zakładce Internet?
Czy po zmianie ustawień gry łączy Cie z jakimś nieznanym serwerem?
Czy Twoja zakładka Internet wyświetla za mało polskich serwerów lub same zagraniczne?

Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco „TAK” to ten artykuł jest dla Ciebie. Jeżeli nie masz czasu w zabezpieczenie swojej gry to wystarczy pobrać naszą zabezpieczoną wersję gry Counter-Strike 1.6 którą znajdziecie w dziale Instalatory Counter-Strike 1.6 (DOWNLOAD)

W tym artykule pomożemy wam w usunięciu reklamy w CS 1.6 – czy to w konsoli, w menu i w konfiguracji gry na przykład w plikach .cfg. Administracja serwerów w promocji własnego serwera nie zna granic i zmienia naszą grę jak chcą, bez pytania i czy nam się to podoba czy nie. W tym artykule dowiesz się, jak na stałe zabezpieczyć Counter-Strike 1.6 przed działaniem serwerów gier. Raz na zawsze pozbędziesz się reklam i spamu, zmieniając konfiguracje i menu. Wszystko jest bezpieczne i tylko takim sposobem oszczędzisz sobie instalowania gry na nowo.

Prawie jedynym i właściwym rozwiązaniem, którego potrzebujemy do pełnej ochrony gry, jest zainstalowanie zabezpieczenia, na przykład CSXGuard .
Protector – Jest to dodatek do Counter-Strike 1.6, który został zaprojektowany, aby chronić grę od reklamy i spam, niechciane szkodliwe komendy takie jak „bin”, „alias”, zmiany w konfiguracji, zmiana menu i pobieranie plików .dll i wirusów. Lepsze wersje gier CS 1.6 mają już domyślnie ten dodatek, niestety niektóre serwery blokują go z myślą o cheaterach (niestety w przypadku posiadania protectora nie możemy wykonywać żadnych operacji na graczu).

Instalacja protectora:

1) Pobierz Ochronę CSXGuard: Pobierz CSXGuard_v6
2) Skopiuj pliki z archiwum do folderu z Counter-Strike 1.6 (tam gdzie znajduje się plik „hl.exe”);
3) Uruchom Counter-Strike 1.6, konsola powinna wyświetlić wiadomość powitalną.

I to WSZYSTKO! Nasza gra jest chroniona, teraz złośliwe serwery nie będą mogły ingerować w nasz Counter-Strike 1.6, zmienić konfiguracji i pakować spamu i reklamy.————–
Inna metoda:
Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz instalować protectora to możesz zabezpieczyć grę w inny sposób, musisz wtedy zmienić ustawienie niektórych plików i aby to zrobić musisz ustawić je na tylko do odczytu (atrybut Read only)

Automatyczne ustawienie plików na tylko do odczytu: CS_ReadOnly_Ustaw.bat
1) Pobierz skrypt CS_ReadOnly_Ustaw
2) Wypakuj pliki do folderu z grą Counter Strike 1.6 (bez względu na lokalizacje pliku hl.exe)
3) Uruchom skrypt jako Administrator.

Można też ustawić ręcznie dla każdego pliku, wtedy wchodzimy do folderu z grą i klikamy prawym przyciskiem myszy na plik (Właściwości) i zaznaczamy opcję na „Tylko do odczytu”

.\ cstrike\config.cfg Konfiguracja przechowująca ustawienia gry.
.\ cstrike\autoexec.cfg Konfiguracja uruchamiana automatycznie po uruchomieniu CS. Wykonywana jako pierwsza.
.\ cstrike\game.cfg Konfiguracja, która automatycznie tworzy serwer CS.
.\ cstrike\joystick.cfg Plik konfiguracyjny dla joysticka, ale domyślnie sterowanie joystickiem jest włączone, więc polecenia zapisane w tym pliku są WYKONANE!!!
.\ cstrike\language.cfg Działa po uruchomieniu gry Counter-Strike 1.6
.\ cstrike\listenserver.cfg Konfiguracja, która automatycznie tworzy serwer CS.
.\ cstrike\userconfig.cfg Ostatnia działająca konfiguracja w folderze cstrike, zwykle wszystkie ustawienia są do niej dodawane, więc za każdym razem, gdy uruchamiasz CS, wszystko jest aktywowane. Ładowany jako dodatek do pliku config.cfg który łatwiej modyfikować. Bardzo często serwery ingerują w zawartość tego configu!!
.\ cstrike\valve.rc Ta konfiguracja jest podobna do autoexec.cfg, to jest często wykorzystywane przez oszustów, wpisując tu autoconnect do swojego serwera.Ten plik jest tylko w folderze zaworu złośliwe serwery ukryć go w folderze cstrike.
.\ cstrike\violence.cfg Działa po uruchomieniu gry Counter-Strike 1.6
.\ cstrike\server.cfg Działa po uruchomieniu dedykowanego serwera HLDS.

Jeżeli chcesz przywrócić polskie serwery CS 1.6 w zakładce Internet to pobierz bin i wrzuć go do folderu cstrike tak żeby lokalizacja wyglądała następująco: cstrike/bin/TrackerUI.DLL – plik ten zabezpieczy automatycznie grę, ustawi polską listę serwerów i zabezpieczy grę na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *